2017 ОНЫ ШИЛДГҮҮД ТОДОРЛОО

 

Багануур дүүргийн 2017 оны тэргүүний байгууллага, аж ахуй нэгж, иргэний нийгмийн байгууллага хүмүүсийг шалгаруулах “BAGANUUR AWARDS” 2017 ёслол хүндэтгэлийн арга хэмжээ амжилттай зохион байгуулагдлаа. Энэ жилийн шагнал гардуулах ёслолын арга хэмжээ өмнөх жилүүдийг бодвол иргэдийг хамруулж, төрийн байранд зохион байгуулж байгаагаараа онцлог байлаа.

Монгол Улсын Засаг захиргаа нутаг дэвсгэрийн нэгж, түүний удирдлагын тухай хуулийн 20 дугаар зүйлийн 20.1.12, Дүүргийн иргэдийн Төлөөлөгчдийн Хурлын Тэргүүлэгчдийн 2010 оны 24 дүгээр тогтоол, иргэдийн Төлөөлөгчдийн Хурлын 2017 оны 83 дугаар тогтоолыг тус тус үндэслэн дараах байгууллага хувь хүмүүсийг шалгаруулсан байна Үүнд:

1. Оны тэргүүний төрийн байгууллага
– “Татварын хэлтэс”
2. Оны тэргүүний төрийн үйлчилгээний байгууллагаар:
– “Гүн Галуутай” цогцолбор сургууль
3. Оны тэргүүний үйлдвэр аж ахуйн газраар:
– “Багануур” ХК
4. Оны тэргүүний аж ахуйн нэгжээр:
– “Багануур сувилал” ХХК
5. Оны тэргүүний иргэний нийгмийн байгууллагаар:
– “Сод хөгжил” СӨХ
6. Оны шилдэг бүтээн байгуулалт:
– “Цахирт Ану” ХХК (Титэм хотхон)
7. Оны шилдэг иргэнд ээлтэй үйлчилгээ:
– Шүүхийн Тамгын газар (иргэнд ээлтэй үйлчилгээ)
8. Оны шилдэг бүтээгдэхүүн:
– “Монхимо” ХХК
9. Оны шилдэг нийгмийн хариуцлагаа хэрэгжүүлэгч.
– “Багануур” ХК “Авахаасаа өгөх нь илүү” сайн үйлсийн аян
10. Оны тэргүүний төрийн жинхэнэ албан хаагч:
– Ё.Наранцэцэг Татварын хэлтсийн Улсын байцаагч
11. Оны тэргүүний боловсролын ажилтан:
– С.Орсоо “Боловсрол” цогцолбор сургууль
12. Оны тэргүүний Эрүүл мэндийн ажилтан
– Л.Чимэдлхам “Эрүүл мэндийн төв” мэдрэлийн тасгийн их эмч
13. Оны тэргүүний соёл урлагийн ажилтан:
– Н.Нандин-Эрдэнэ “Гүн Галуутай” цогцолбор сургуулийн бүжгийн багш
14. Оны тэргүүний санхүүгийн ажилтан:
– Н.Оюунцэцэг “Засаг даргын Тамгын газар”-ын санхүү Төрийн сангийн хэлтсийн дарга
15. Оны тэргүүний инженер техникийн ажилтан:
– Ц.Болормаа “Мэдээлэл холбооны сүлжээ” ТӨХК-ийн Багануур дүүргийн газар”-т инженер
16. Оны тэргүүний худалдаа, нийтийн хоол, ахуй үйлчилгээний ажилчин:
– Г.Пагмадулам “Багануур тогооч нарын холбоо”-ны тэргүүн
17. Оны тэргүүний тамирчин:
– Б.Батболд “Уурхайчин” спорт хорооны тамирчин
18. Оны тэргүүний үйлчилгээний ажилчин:
– П.Отгондэлгэр “ЭМНДХ” үйлчлэгч
19. Оны тэргүүний сурагч
– Б.Багахүү “Боловсрол” цогцолбор сургууль

Нийт шагнал авсан Аж ахуй нэгж байгууллага хамт олонд ажил хөдөлмөрийн өндөр амжилтыг хүсэн ерөөе.

Leave a Reply